اتو باربری, باربری پارسیان, اتو باربری پارسیان, تکبار پارسیان

انواع باربری بین شهری یا کشوری

باربری و اتوبار اثاثیه در تهران

 باربری بین شهری و درون شهری؛کدام یک برای شما مناسب است؟

باربری بین شهری و درون شهری، باربری با کامیون، قطار و گاهی هم با هواپیماست که به عنوان باربری جاده‌ای، ریلی و هوایی نیز شناخته می‌شود.

هر یک از این روش‌های باربری دارای مزایای منحصر به فردی هستند، با بررسی دقیق متوجه خواهید شد کدام روش برای کسب و کار شما مناسب است.

در این راهنما، هر یک از این روش‌های باربری را بررسی کرده و مزایای بالقوه و معایب احتمالی هر کدام و همچنین یک گزینه باربری جایگزین، معروف به باربری ترکیبی را مورد بحث قرار خواهیم داد.

باربری شمال و مازندران

انواع باربری

انواع مختلف باربری بین شهری

چگونه بهترین نوع باربری را برای شرکت خود انتخاب کنید؟

در دنیایی که حمل و نقل سریع تجمل نبوده و یک انتظار هست، انتخاب نوع مناسب باربری ، موفقیت کسب و کار ، ایمنی محصول شما و خوشحالی مشتریان بسیار مهم است.

محصول

ابتدا محموله‌ای مورد نظرتان را تجزیه و تحلیل کنید. آیا محصول شما خطرناک، فاسد شدنی یا چالش برانگیز است؟ ابعاد کانتینر باربری چقدر است؟

این اطلاعات برای انتخاب روش باربری متناسب با بودجه شما، بسیار مهم است.

خدمات اتوبار تک بار پارسیان

محل

در مرحله بعد، دو مکان، جایی که محموله در حال خروج است و مقصد نهایی آن را در نظر بگیرید:

 • مبدا باربری: از کجا حمل می‌کنید؟ جایی که شما یا محصولاتتان در آن قرار دارند مهم است، زیرا نقطه شروع ردیابی مسافت پیموده شده شماست. آیا به راه آهن یا فرودگاه دسترسی دارید؟
 • مرز‌ها: آیا نیاز به ترخیص ویژه دارید؟ محموله شما از چه شهر‌ها یا مرز‌های طبیعی عبور خواهد کرد؟ در حالی که یکی از روش‌های حمل و نقل ممکن است مناسب‌ترین گزینه برای محصول شما باشد، اما اگر دسترسی آسان به این گزینه‌ها نداشته باشید، شاید نسبت به سایر روش‌ها گران‌تر و زمان‌برتر باشد.
 • مقصد باربری: به کجا حمل می‌کنید؟ مقصد حمل و نقل یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود. مجموع مسافت باربری را با در نظر گرفتن تمام ایستگاه‌ها و پست‌های بازرسی محاسبه کنید.
 • مصرف‌کننده: آیا برای یک فرد یا یک شرکت تجاری ارسال می‌کنید؟ این ممکن است نشان دهد که کدام سرعت یا روش باربری بهتر است.

ملاحظات خاص

در نهایت، هزینه و مشکلات هر گونه ملاحظات خاص باربری را در نظر بگیرید:

 • زمان: زمانی از سال که محصول خود را جابه‌جا می‌کنید (به عنوان مثال در فصل تعطیلات) ممکن است بر زمان باربری کلی تأثیر بگذارد.
 • فوریت: ارسال شما چقدر فوری است؟ آیا از نظر مالی و از نظر مصرف‌کنندگان می‌توانید تأخیر را تحمل کنید؟
 • بودجه: بودجه حمل و نقل شما چقدر است؟ حفظ بودجه برای عملیات طولانی مدت باربری بسیار مهم است.
 • روابط موجود: منابعی که قبلاً به آن‌ها دسترسی داشتید را بررسی کنید. در حال حاضر با چه شرکت‌های باربری رابطه دارید؟ چه خدماتی ارائه می‌دهند؟
باربری و حمل نقل بین شهری یا کشوری

جابه جایی بار بین شهرها یا کشورها

مقایسه روش‌های باربری

روش ارسال مهم نیست، هر روش مزایا و معایبی دارد. راز یافتن بهترین گزینه باربری برای تجارت شما، درک این تفاوت هاست. در اینجا به تفکیک هر روش باربری و مزایا و معایب آن می‌پردازیم:

 1. باربری کامیون – باربری جاده‌ای

حمل وسایل جاده‌ای از روزگاران قدیم به وسیله اسب و واگن انجام می‌شد. باربری با کامیون به تنهایی بیش از 54 درصد از کل باربری‌های شهری و برون شهری را تشکیل می‌دهد.

جابه جایی یا باربری با کامیون برای صنایعی که نیاز به ارسال سریع دارند و تجارت کوچک که انبار یا مصرف‌کننده دارند ایده‌آل است و به تأخیر‌های احتمالی رسیدگی می‌شود.

سه کالای برتر در باربری کامیون‌های بین شهری عبارتند از کامپیوتر و قطعات کامپیوتر، ماشین آلات الکتریکی و وسایل نقلیه و قطعات موتور. سایر صنایعی که به باربری با کامیون متکی هستند عبارتند از خواربار فروشی، تجارت الکترونیک، ساخت و ساز و کشاورزی.

مهمترین مزایای باربری با کامیون عبارتند از:

 • محدودیت‌های کمتری دارد: در مقایسه با سایر روش‌های حمل و نقل، به ویژه حمل و نقل هوایی، محدودیت‌های بسیار کمتری برای باربری با کامیون، از جمله مواد سنگین یا خطرناک وجود دارد. ردیابی کامیون‌ها نیز به دلیل سیستم‌های ناوبری داخلی و ردیابی سریع نسبت به سایر روش‌های حمل‌ونقل آسان‌تر است، بنابراین شما همیشه می‌دانید که محموله شما دقیقاً کجا قرار دارد.
 • دسترسی بیشتر: حمل و نقل جاده‌ای بسیار قابل دسترسی است. اکثر شرکت‌ها دسترسی آسانی به سیستم بزرگراه‌های اصلی دارند.
 • ارائه گزینه‌های بیشتر: باربری با کامیون، گزینه‌های بی‌حد و حصری را در اختیار شما قرار می‌دهد. بسیاری از شرکت‌های تخصصی باربری وجود دارند که می‌توانند کالا‌های فاسد شدنی، خطرناک یا بزرگ را حمل کنند. با توجه به شرکت باربری، شما می‌توانید از مواردی مانند ارسال بسته، کامیون کامل و گنجایش یک ماشین باری را انتخاب کنید.
 • امکان باربری درب به درب را فراهم می‌کند: شاید مهمترین مزیت باربری با کامیون، توانایی ارسال مستقیم محصول به درب منزل مصرف‌کننده باشد. اگرچه به دلیل نوع و اندازه محصول یا مقصد نهایی، استفاده از این روش همیشه در دسترس نیست، اما بسیاری از شرکت‌ها مانند باربری تک بار پارسیان ، باربری درب منزل را به روش‌های دیگر ترجیح می‌دهند.

علی رغم این مزایای بی‌شمار، چند فاکتور مهم وجود دارد که قبل از انتخاب باربری با کامیون باید در نظر گرفته شوند، مانند:

 • زمان: باربری با کامیون شاید زمان‌بر باشد و نسبت به روش‌های دیگر مستعد تأخیر در حمل و نقل است. یک کامیون متوسط تقریباً 50 تا 60 مایل در ساعت در جاده‌های اصلی حرکت می‌کند. عوامل دیگری مانند بسته شدن جاده‌ها، آب و هوای بد یا ترافیک سنگین نیز می‌توانند تأثیرات غیرقابل پیش‌بینی بر زمان تحویل داشته باشند.
 • کنترل به دلیل نحوة کار با کامیون، شما کنترل زیادی بر نحوة رسیدگی به محصولات خود ندارید. سفر جاده‌ای ممکن است برای برخی محموله‌ها سخت باشد و برخی از شرکت‌ها ممکن است محصول شما را نادرست مدیریت کنند، به همین دلیل است که همکاری با یک شرکت باربری قابل اعتماد و مشتری‌مدار بسیار مهم است.

رزرو آنلاین باربری

باربری ریلی

حمل بار با قطار

2- باربری قطار -ریلی

از زمان اختراع راه آهن، قطار‌ها نقش مهمی در تجارت و تدارکات در سراسر جهان ایفا کرده‌اند. باربری ریلی برای شرکت‌هایی ایده‌آل است که به حمل و نقل سریع و برنامه‌ریزی شده زمینی نیاز دارند.

برخی از مزایای باربری ریلی عبارتند از:

 • ظرفیت حمل بیشتری دارند: قطار‌ها می‌توانند محموله‌های سنگین و فله ای مانند زغال سنگ را در مسافت‌های طولانی حمل کنند. آن‌ها می‌توانند وزن بیشتری را نسبت به حمل و نقل با کامیون تحمل کنند.
 • احتمال تأخیر را کاهش می‌دهد

  : قطار‌ها بر اساس یک برنامه ثابت کار می‌کنند و قابل پیش‌بینی و قابل اعتماد هستند. از آنجایی که راه‌آهن‌ها به طور مستقل کار می‌کنند، باربری با قطار معمولاً کمتر در معرض تأخیر‌هایی است که کامیون‌ها را آزار می‌دهد، مانند راه بندان یا آب‌وهوای نامساعد.

دو عامل اصلی که در حمل و نقل ریلی باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

 • زمان ترانزیت

  : باربری ریلی کندتر از حمل و نقل هوایی و کامیونی است و اغلب در طول فرآیند حمل و نقل به چندین جابجایی نیاز دارند.

 • دسترسی

  : همه مناطق به خطوط راه آهن دسترسی ندارند، بنابراین باربری ریلی تقریباً همیشه به اشکال دیگری از باربری برای جابجایی محصولات نیاز دارد. باربری ریلی اغلب با باربری با کامیون برای تحویل کارآمدتر ترکیب می‌شود.

3- باربری ترکیبی چیست؟

یک محموله برای رسیدن به مقصد نهایی خود به دو یا چند نوع باربری نیاز دارد. معمولاً برای باربری ترکیبی از باربری ریلی و کشتی استفاده می‌شود برای حمل محموله‌ها از راه آهن یا بندر و به کامیون‌ها نیاز دارند. حمل و نقل ترکیبی برای محموله‌هایی که ارزش فوری ندارند و باید مسافت طولانی را طی کنند ایده‌آل است.

انواع مختلف باربری بین شهری

چند نوع باربری بین شهری یا کشوری وجود دارد؟

انواع باربری

در باربری بین شهری روش های متفاوتی برای حمل و جابه جایی بار از شهر مبدا به شهر مقصد وجود دارد:

1-باربری جاده ای: که بوسیله ماشین های حمل بار انجام میپذیرد. 2- باربری ریلی: که بوسیله قطارهای بین شهری مخصوص حمل بار صورت میگیرد. 3- باربری هوایی: که توسط هواپیماه های حمل بار اتفاق میفتد.

خدمات حمل بار بین شهری باربری تک بار پارسیان

نقش باربری بین شهری یا کشوری در افزایش بها یا ارزش کالاها چیست؟

تاثیر حمل و نقل در رونق بازار کالا

انتقال کالاها از شهری یا کشوری به شهر یا کشوری دیگر باعث افزایش قیمت و یا ارزش کالاها میشود،با گسترش مرزهای هوایی انتقال وجابه جایی کالا ها، بازار کالا و رقابت را رونق بخشیده بطوریکه سالیانه میلیون ها نفر در این حوزه مشغول بکار میشوند.

سریعترین نوع حمل و نقل بین شهری یا کشوری چیست؟

سریعترین حمل و نقل

حمل و نقل هوایی سریعترین نوع حمل بار بین شهر یا کشوری محسوب میشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

15 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

میخواستم از این طریق تشکری کنم از خدماتتون. واقعا راضی بودم و خیلی خوشحالم تک بار پارسیان رو پیدا کردم

فاطمه زارعی
آوریل 19, 2022 09:16

از اخلاق کارگر ها تا قیمت خوب و منصفانه … ممنون از تک بار پارسیان واقعا اسباب کشی راحت شد با کمک شما

جواد مویدی
آوریل 20, 2022 16:47

عالی واقعا قیمت مناسب بود مچکر

پروین خوشخو
آوریل 21, 2022 17:44

ممنون از تکبار پارسیان.. اسباب کشی بدون نگرانی آسیب دیدن وسایل داشتم

پروین خوشخو
آوریل 21, 2022 17:45

ممنون از تکبار پارسیان

محمد میری
آوریل 23, 2022 14:52

خوب بود به نسبت از خدامنتون و قیمت‌ها راضی بودم… خسته نباشید

وسایلم با مواظبت کامل جابجا شد ممنون

باربری خوب یعنی تکبار پارسیان و تمام

شرکت بناسازان
می 19, 2022 10:49

با سلام و تشکر از همکاری تیم تک بار پارسیان
به امید همکاری های آینده

سپاس از شما

مهین مظفری
می 20, 2022 22:58

سلام مجدد
مچکرم از خدمات باربری و مدیریت خوبیکه امروز برای اسباب کشی در نظر گرفتید

مجتبی
می 24, 2022 01:54

در این شرایط اقتصادی بفکر جیب مشتری هم هستید و منصفید

Zahra tajpour
می 31, 2022 17:26

Man razi hastam az khadamate shoma…mamnon

Maryam moradi
ژوئن 2, 2022 01:11

مقاله عالی گذاشتین ممنون

Az maghale is estefade kardam mamnon 🌹🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.